Ndërlidhjet

ZAGREB


Presidenti kroat Stipe Mesic fillon nesër një vizitë dy ditore në Shqipëri, me ftesë të presidentit të vendit, Alfred Moisiu.
Përvec Moisiut Mesic do takohet dhe me kryetarin e Parlamentit, Servet Pëllumbi, zëvendëskryeministren dhe minitre e integrimeve evro-atlantike, Ermelinda Meksi, kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare, Sali Berishën dhe kryetarin e Bashkisë së Tiranës Edi Rama.
Pritet gjithashtu të nënshkruhen dy marrëveshje bashkëpunimi në fushën e mjekësisë dhe doganave.
XS
SM
MD
LG