Ndërlidhjet

KABUL


Të paktën 20 talibanë dhe pjesëtarë të rrjetit Al Kaida janë vrarë në juglindje të Afganistanit në përleshjet me forcat amerikane dhe qeveritare.
Burime të policisë thanë se në luftimet kanë marrë pjesë edhe helikopterët e ushtrisë amerikane.
Në Tokio, Komesari i Lartë për Refugjatë i Kombeve të Bashkuara Filippo Grandi tha se përpjekjet për rindërtimin e Afganistanit kanë ngecur shkaku i dhunës në rritje dhe nevojës për trupa dhe para shtesë.
XS
SM
MD
LG