Ndërlidhjet

LOS ANGELES


Zjarret e mëdha në Kaliforninë jugore deri tani kanë përpirë mbi 240 mijë hektarë, shkaktuan vdekjen e të paktën 18 njerëzve, dhe kanë shkretuar mbi 2 mijë shtëpi.
Dhjetra mijë banorë i kanë braktisur shtëpitë, ndërsa qielli mbi Los Angeles është mbushur me një re të madhe tymi.
XS
SM
MD
LG