Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti i shtetit i ka bërë thirrje qeverisë së Gjeorgjisë të zhvillojë hetime të pavarura për zgjedhjet parlamentare, për të cilat Uashingtoni tha se u përcollën me parregullsi.
"Vazhdojmë ta mbështesim stabilitetin dhe sigurinë e Gjeorgjisë, por i bëjmë thirrje qeverisë së Gjeorgjisë ta respektojë lirinë e mediave, lirinë e shprehjes dhe tubimit, si dhe të ndërmarrë hetime për ata që shkelën ligjin në zgjedhjet", tha zëdhënësi Adam Ereli.
XS
SM
MD
LG