Ndërlidhjet

MOSKË


Të paktën 33 persona e kanë humbur jetën dhe më shumë se 150 janë plagosur nga zjarri që shpërtheu në konviktin e Universitetit Popullor në Moskë.
Në mesin e viktimave ka studentë nga Kina, Bangladeshi, Vietnami dhe disa vende afrikane, ndërsa disa kanë vdekur pasi janë hedhur nga dritaret.
Njoftohet se zjarri mund të jetë shkaktuar nga mosfunksionimi i duhur i sistemit elektrik.
XS
SM
MD
LG