Ndërlidhjet

BEOGRAD


"Serbia dhe Mali i Zi duhet të lërë pas shpine problemet e krijuara gjatë ndërhyrjes ajrore të NATO-s në vitin 1999 dhe të ndërtojë një të ardhme, që do të përfshijë dhe anëtarësimin në Aleancë. Pavarësisht të shkuarës problematike ne kemi të ardhme të përbashkët" ka deklaruar Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Lordi George Robertson.
Robertson ka theksuar se i kërkuari për krime lufte, Ratko Mlladic, gjendet në Serbi dhe i ka bërë thirrje që të dorëzohet.
Robertson është në Beograd në një vizitë lamtumirëse derisa mandati i tij përfundon në dhjetor.
XS
SM
MD
LG