Ndërlidhjet

LOS ANXHELES


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan u ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara ti kushtojnë vëmendje multi-lateralizmit ndërsa po e ushtrojnë rolin udhëheqës në çështjet botërore.
Në një fjalim në Los Anxheles, Annan tha se e ndjen pranimin e gjerë ndërkombëtar të lidershipit amerikan në botë, por shtoi se ky lidership do të pranohej më me admirim, nëse udhëheqësit amerikanë do ta ushtronin atë përmes dialogut,dhe forcimit të sundimit të ligjeve ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG