Ndërlidhjet

KABUL


Krei i Pentagonit, Donald Rumsfeld, i cili gjendet për vizitë në Kabul, është takuar me presidentin afgan Hamid Karzai si dhe me drejtues të dy grupimeve të armatosura.
Reformat në vend dhe zgjedhjet e vitit 2004 ishin në qendër të bisedimeve Rumsfeld – Karzai.
XS
SM
MD
LG