Ndërlidhjet

ROMË


Ministrat e jashtëm izraelit dhe palestinez janë takuar në Romë, në takimin e donatorëve për territoret palestineze.
Nga ana tjetër Gjykata Ndërkombëtare ka marrë sot një kërkesë zyrtare nga OKB-ja për të shqyrtuar legjitimitetin e murit ndarës që po ndërton Izraeli.
XS
SM
MD
LG