Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO dhe Bashkimi Evropian kanë shfaqur kënaqësi me rastin e arrestimit të ish shefit të shtetit të Irakut dhe kanë theksuar se kjo do t'i shërbejë stabilitetit në Irak. Sekretari i Përgjithëm i NATO-s, Xhorxh Robertson ka thënë se arrestimi i Sadamit do të ndikojë në dobësimin e sulmeve terroriste ndaj forcave të koalicionit dhe ndaj popullit irakian. Përfaqësusi i Lartë i Bashkimit Evropian, Havier Solana e ka quajtur ditën e sotme "shumë të rëndësishme për popullin irakian".
XS
SM
MD
LG