Ndërlidhjet

BAGDAD


Dhuna në Irak ka vazhduar me vrasjen e mbrëmshme të një zyrtari shiit në Bagdad dhe të një ushtari amerikan.
Për vrasjen e Muhannad Al-Hakim, anëtarit të Këshillit Suprem Islamik, zyrtarët e partisë shiite Latif al-Rubaie i akuzuan ishtarët e Saddam Husseinit.
Ushtari amerikan ndërkaq është vrarë nga pusia në qytetin al-Karradah.
Ndërkohë në Tokio, kryeministri japonez Junichiro Koizumi e miratoi planin për dërgimin e 1.000 trupave në mision humanitar në Irak.
XS
SM
MD
LG