Ndërlidhjet

BAGDAD


Në dy sulme të ndara sot në Irak janë vrarë dy ushtarë amerikanë dhe dy fëmijë irakianë, kanë bërë të ditur zyrtarë të koalicionit në Irak. Sulmet kanë ndodhur gjatë ditës së sotme në Bagdad dhe në Falluxha. Është raportuar se në këto incidente janë plagosur disa ushtarë amerikanë dhe policë irakianë.
XS
SM
MD
LG