Ndërlidhjet

GETEBURG


Shefi për politikë të jashtme dhe siguri i Bashkimit Evropian, ka thënë në takimin e sotëm në qytetin suedez se, pret që në NATO të bien dakort për të ndihmuar në carmatosjen e guerrilasve shqiptarë në Maqedoni. I pyetur nëse NATO-ja po përgatitet të asistojë në Maqedoni, Javier Solana u përgjigj “mendoj se po, por vetëm për grumbullimin e armëve”.
XS
SM
MD
LG