Ndërlidhjet

RAMALAH


I deleguari i Shteteve të Bashkuara në Lindje të Afërt,Villiam Barns filloi bisedimet në Ramalah me liderin Palestinez,Jaser Arafat në kuadrin e angazhimeve për mbajtjen gjallë të armëpushimit të brishtë.Takimi bëhet në kohën kur raportohet se trupat izraelite sot vranë një palestinez dhe plagosën dy të tjerë,kurse dje një kamikaz palestinez vrau veten dhe dy ushtar izraelit në veri të Brezit të Gazës.Ndërkohë forcat palestineze të siguris kanë arrestuar mbrëmë Sheik Abdullah Shami,lider i Xhihadit Islamik.
XS
SM
MD
LG