Ndërlidhjet

SALCBURG


Trembëdhjetë persona njoftohet se janë arrestuar dhe se pesë të tjerë janë lënduar, në përleshjet e djeshme mes policisë dhe protestuesve kundër globalizimit, në filim të Samitit Ekonomik Evropian. Një protestues dhe katër policë janë lënduar gjatë përleshjeve mes rreth 1.000 protestuesve, të cilët ishin tubuar për të kundërshtuar Samitin, si dhe poilicisë austriake.XS
SM
MD
LG