Ndërlidhjet

MOSKË


Të gjithë 143 udhëtarët dhe anëtarët e ekuipazhit të aeroplanit të Kompanisë ruse, që u rrëzua mbrëmë afër Irkutskut, kanë humbur jetën, njoftuan zyrtarët e Rusisë. Aeroplani qarkullonte në linjën Jekaterinburg-Vlladivostok. Ministri i Situatës Emergjente, Sergei Shoigu ka thënë se shkak i fatkeqësisë, me gjasë, ka qenë dështimi i tre motorëve të aeroplanit Tu-154.
XS
SM
MD
LG