Ndërlidhjet

BEOGRAD


“Një person është vrarë dhe dy të tjerë janë lënduar pasi një patrullë kufitare hapi zjarr ndaj një grupi njerëzish që rrekeshin të kalonin ilegalisht kufirin Maqedoni-Serbi” – njoftojnë burime të Armatës jugosllave sot. Sipas versionit zyrtar patrulla hasi në rezistencë, në momentin që urdhëroi karvanin e automjeteve dhe grupin e njerëzve të ndaleshin, por nuk jepen hollësi për kombësinë dhe numrin e tyre.
XS
SM
MD
LG