Ndërlidhjet

SHKUP


Mnistria maqedonase e mbrojtjes njofton se mbrëmë ka patur të shtëna nga kryengritës shqiptarë, si në rajonin e Kumanovës ashtu edhe në ate të Tetovës, të cilat i ka cilësuar si provokative. Incidentet kanë ndodhur pas njoftimit se ishte arritur marrëveshja për pakon e reformave policore gjatë negociatave në Ohër midis liderëve politikë maqedonas dhe shqiptarë.
XS
SM
MD
LG