Ndërlidhjet

OHËR


Ka vazhduar edhe sot dialogu politik në Ohër, që sipas palës shqiptare është fokusuar në amendamentet që do duhet të zbatohen në Kushtetutën maqedonase. “Duket se procesi i bisedimeve është kthyer në rrjedhë” – ka komentuar një diplomat perëndimor.
Para bisedimeve, të dërguarit specialë të Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Europian, James Pardew dhe Francois Leotard, mësohet të jenë takuar me presidentin, Boris Trajkovski.
XS
SM
MD
LG