Ndërlidhjet

SHKUP


Sekretari britanik i Mbrojtjes Geoff Hoon, arriti për vizitë në Maqedoni, që të shohë mbarëvajtjen e Misionit të NATO-s, të udhequr nga trupat britanike, për mbledhjen e armatimit nga luftëtarët e UÇK-së. Nga Shkupi sekretari Hun shkon në Kosovë.
Në Maqedoni sot vjenë për vizitë dyditëshe edhe ministri i Jashtëm i Francës Hubert Vedrine, i cili do të ketë bisedime me udhëheqjen e vendit dhe liderë të partive politike.
XS
SM
MD
LG