Ndërlidhjet

PARIS


Policia ndërkombëtare, INTERPOL, ka lëshuar sot fletë-arresti për Aiman al-Zavahrin, cili besohet të jetë shtetas egjiptian dhe një figurë kyçe në rrjetin terrorist të Osama bin Ladenit. 50 vjeçari Zavahri, radhitet ndër të dyshuarit kryesorë për vrasjen e presidentit egjiptian, Anvar Sadat, në vitin 1981.
XS
SM
MD
LG