Ndërlidhjet

SHKUP


Natoja ka kërkuar nga autoritetet në Shkup që të shpallin amnistinë për ish pjesëtarët e gueriljes shqiptare para se të provojnë ta dërgojnë policinë dhe ushtrinë në zonat e konfliktit.
“Shpallja e amnistisë duhet të bëhet shpejtë” – ka thënë zëdhënësi i Natos në Shkup, Mark Laity.
XS
SM
MD
LG