Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti George Bush ka thënë se Shtetet e Bashkuara kanë bërë progres në fushatën e vet kundër terrorizmit dhe ka njoftuar për arrestimin e një terroristi të njohur dhe akuzimin e paevitueshëm të tij për vrasje lidhur me vrasjen e dy shetasve amerikanë gjatë rrëmbimit të një aeroplani në Pakistan në vitin 1986.
Presidenti George Bush ka thënë se terroristi i dyshuar nuk ka qenë i ndërlidhur me rrjetin al Kaida të udhëhequr nga militaniti saudit Osama bin Laden, që presidenti e akuzon për sulmet e 11 shtatorit, por se kjo është një shembull i luftës së gjerë kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG