Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi për politikë të jashtme dhe siguri i Bashkimit Europian, Havier Solana dhe komisioneri për çështjet e jashtme të këtij organizmi, Kris Paten, do të vizitojnë të enjten Maqedoninë e më pas edhe Kosovën. Qëllimi i vizitës së zyrtarëve të lartë në Prishtinë, do të jetë demonstrimi i angazhimit të Bashkimit Europian në zgjedhjet e nëntorit – bëjnë të ditur burime në Bruksel.
XS
SM
MD
LG