Ndërlidhjet

UASHINGTON


Disa ligjëvënës të dalluar të Shteteve të Bashkuara kanë thënë sot se Iraku me gjasë do të jetë cak i ardhëshëm në luftën kundër terrorizmit.
Lideri i pakicës në Senat,Trent Lott,ka thënë se çfardo aksioni kundër Irakut,sidoqoftë do të vijë më vonë,pasi Shtetet e Bashkuara të sulen kundër militantit Osama bin Laden,të akuzuar për orkestrimin e sulmeve të 11 shtatorit dhe atyre që e strehojnë ate.
Presidenti George Bush ka deklaruar luftë kundr terrorizmit duke filluar me përgjegjësit e sulmit në Nju Jork dhe Uashington.
XS
SM
MD
LG