Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ambasadori taliban në Pakistan, Abdul Zaeef ka demantuar deklaratat nga Shtetet e Bashkuara se sistemi i mbrojtjes kundërajrore i talibanëve është shkatërruar nga sulmet treditëshe ajrore të udhequra nga Shtetet e Bashkuara dhe ka thënë se lideri taliban, Mullah Omar dhe lideri terrorist, Osama bin Laden janë akoma gjallë.
Ai ka thënë gjithashtu se Aleanca Veriore anti-talibane e Afganistanit nuk ka arritur të bëjë ndonjë përparim në terren, megjithë fushatën e bombardimeve nga SHBA-të.
XS
SM
MD
LG