Ndërlidhjet

ASHGABAD


Shtetet e Bashkuara do ti dhurojnë Turkmenistanit 15 mijë dollarë si ndihmë për restaurimin e një xhamie, në shenjë respekti për Islamizmin dhe vendosmërisë për mbështetjen e rigjallërimit të kulturës së këtij vendi, ka njoftuar ambasadori amerikan në Turkmenistan.
XS
SM
MD
LG