Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri izraelit i mbrojtjes Benjamin Ben-Elieser në një radio paraqitje ka kërkuar nga lideri palestinez Yasser Arafat që të jetë më i rreptë ndaj ekstremistëve si parakisht që trupat izraelite të përfundojnë blokadën e qyteteve palestineze.
Negociatori i lartë Palestinez, Saeb Erakat i ka deklaruar televizionit të BBC-së se Izraeli po përpiqet që të shkatërrojë Autoritetin Palestinez dhe procesin e paqës.
Ndërkaq, në luftimet e sotme në Bregun perëndimorë janë vrarë edhe dy palestinezë.
XS
SM
MD
LG