Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti i Mbrojtjes i Shteteve të Bashkuara ka mohuar të ketë vështërsi në fushatën kundër forcave talibane dhe terroristëve në Afgansiatan duke theksuar se fushata gadi trejavëshe po vzhadon sipas planit.
Zëdhënësi i Pentagonit, John Stufflebeem njëherit ka pranuar se fushata është operacion i komplikuar dhe ka thënë se mund të marrë një kohë që të kompletojë misionin-dëbimin e talibanëve nga pushteti dhe shpartallimin e terroristëve të cilët ata i strehojnë.
XS
SM
MD
LG