Ndërlidhjet

MOSKË/SIMFEROPOL


Presidenti i Maqedonisë,Boris Trajkovski nga vizita në Ukrainë pas dite arrin në Moskë ku do të ketë bisedime me udhëheqjen e Rusisë për marrëdhënjet bilaterale dhe situatën në Ballkan.
Trajkovski u takua gjatë ditës me presidentin e Ukrainës, Leonid Kuchma në Krime dhe, veç tjerash, kanë diskutuar se si Kievi mund ta furnizonte Shkupin edhe më tej me armë- pa cënuar restriksionet nga Plani i Paqës i mbështetur nga Perëndimi.
XS
SM
MD
LG