Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sulmet ajrore në Afganistan, të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara, kanë arritur sukese të qarta ushtarake gjatë tre javëve të kaluara ,kanë thënë zyrtarë të lartë amerikanë dhe britanikë.
Sekretari amerikan i mbrojtjes, Donald Rumsfeld, ka thënë se progresi i sulmeve ajrore ndaj caqeve të ndërlidhura me talibanët ka qenë i matur.
Sekretari i jashtëm britanik ,Jack Strow ka thënë se kapacitetet ajrore talibane janë degraduar plotësisht dhe se tani është e mundshme që të infiltrohen trupa këmbësorie në Afgansitan që ti luftojnë talibanët.
XS
SM
MD
LG