Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri i Britanisë,Tony Blair ka biseduar në linjë telefonike për 40 minuta me presidentin e Shtetetve të Bashkuara,George Bush .Dy liderët kanë diskutuar fushatën ushtarake në Afgansistan, pastaj zhvillimet diplomatike,duke përfshirë edhe rëndësinë e procesit paqësor në Lindje të Afërt dhe situatën humanitare.
Tony Blair ka qenë aleati i paluhatëshëm i Shteteve të Bashkuara në koalicionin anti-terrorist i formuar pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit ndaj Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG