Ndërlidhjet

SHKUP


Zëdhënësi i misionit të NATO-s në Maqedoni, Krejg Retkllif, u bëri thirrje deputetëve të parlamentit maqedonas që të marrin përsipër përgjegjësitë e tyre ndaj qytetarëve që përfaqësojnë dhe të miratojnë planin e paqes si dhe ndryshimet kushtetuese që parashihen në këtë plan. Në një përpjekje të re ndërkombëtare për kapërcimin e krizës në Maqedoni dhe ratifikimin e reformave politike në vend, të martën në Shkup do të qëndrojë sekretari i përgjithshëm i NATO-s, lordi George Robsrtson – bëri të ditur Retklif.
XS
SM
MD
LG