Ndërlidhjet

SHKUP


Tre anëtarë të kabinetit qeveritar të Maqedonisë dhanë sot dorëheqjen, duke e akuzuar kryeministrin Lubco Georgievski për paaftësi. Largimi i ministres së Jashtme Ilinka Mitreva, ministrit të Mbrojtjes, Vllado Buckovski dhe zëvendës-kryeministrit, Ilia Filipovski, pason venmdimin për t’u tërhequr nga qeveria, kumtuar dje nga Partia Social Demokrate e Maqedonisë.
XS
SM
MD
LG