Ndërlidhjet

BEOGRAD


“Opsioni më i mirë për Serbinë dhe Malin e Zi, është që të mbeten në një federatë të re, të ripërkufizuar” – tha shefi i politikës së jashtme europiane, Havier Solana gjatë vizitës së sotme në Beograd. Zoti Solana tha se cdo alternativë tjetër do mund të vononte integrimin e dy republikave në proceset europiane, por nënvizoi se Bashkimi Europian nuk do të ofrojë modele, sic u shpreh ai, për ristrukturimin e Jugosllavisë.
Havier Solana pritet të vizitojë nesër Kosovën.
XS
SM
MD
LG