Ndërlidhjet

MITROVICË


Një serb i paidentifikuar ka gjuajtur sot një granatë dore në drejtim të një grupi paqeruajtësish francezë të KFOR-it në veri të Mitrovicës, duke plagosur lehtë njërin prej tyre. Në kohën e incidentit, ushtarët francezë ishin në një operacion kërkimor, në shtëpitë e dy serbëve pjesëtarë të formacionit “Rojet e Urës”, të cilët dyshohen për trafikim të paligjshëm armësh dhe ekstremizëm.
XS
SM
MD
LG