Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kryeministri i Japonisë, Junichiro Koizumi është dakorduar që të forcojë bashkëpunimin me policinë Evropiane për të mbështetur luftën ndërkombëtare kundër terrorizmit.
Marrëveshja e arritur gjatë bisedimeve me zyrtarët e Bashkimit Evropian në Bruksel, është pjesë e planit të gjërë të aksionit që skicon lidhjet më të ngushta midis Japonisë dhe BE-së.
XS
SM
MD
LG