Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Javier Solana, si ndërmjetsues fillon nesër bisedimet me zyrtarët e Serbisë dhe Malit të Zi në Beograd, me shpresë se do të parandalojë shkëputjen e dy republikave të federatës jugosllave në shtete të veçanta.
Këshilltari i presidentit Malazez, Miodrag Vukoviq, e ka bërë të qartë se referendumi për pavarësi dhe bisedimet e parapara nuk përjashtojnë njëri-tjetrin.
XS
SM
MD
LG