Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

PEKIN


Kina i ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të ruajnë stabilitetin global, pas bisedimeve të diplomatëve amerikanë dhe kinezë mbi vendimin e presidentit George Bush që të tërhiqet nga Marrëveshja për raketat antibalistike nga periudha Sovjetike.
Ministria e Jashtme e Kinës thotë se Pekini ka përsëritur qëndrimin e tij ndaj Marrëveshjes ABM dhe se dy palët janë dakorduar që të vazhdojnë dialogun në çështjet e stabilitetit strategjik.
XS
SM
MD
LG