Ndërlidhjet

ANKARA


Një stuhi bore që ka goditur ditët e fundit Ballkanin Jugor, ka shkaktuar ndërprerjen e energjisë elektrike dhe transportit në Greqi dhe Turqi. Reshjet e pazakonta të dëborës kanë bllokuar rrugët e komunikacionit në mëse 3 mijë fshatra në perëndim të Turqisë si dhe rrugë-kalimin kufitar mes dy shteteve.
XS
SM
MD
LG