Ndërlidhjet

LONDËR


Britani ka ofruar që të udhëheqë forcën shumëkombëshe të sigurisë në Afganistan për tre muaj dhe të kontribuojë me 1.500 trupa.
Britania njoftoi se deri të shtunën dërgon në Afganistan një forcë pararoje prej 200 trupa, por Sekretari i Mbrojtjes, Geof Hoon, ka thënë se autoriteti i ushtarëve duhet të jetë më i gjërë se sa paqëruajtës.
XS
SM
MD
LG