Ndërlidhjet

TIRANË


Presidenti i Shqipërisë, Rexhep Mejdani është kërcënuar se do të shpërndajë parlamentin dhe do të shpallë zgjedhje të parakohshme, nëse parlamenti në sesionin e të hënës, sërish dështon të miratojë dekretain e tij për emërimin e katër ministrave të rinjë të qeverisë.
Parlamenti dështoi dje që të miratojë dekretin e Presidentit për emërimin e katër ministrave, sepse lideri i Partisë Socialistë, Fatos Nano dhe deputetët e saj bojkotuan sesionin e parlamentit, duke thënë se ata nuk mbështesin ministrat e rinjë të propozuar.
XS
SM
MD
LG