Ndërlidhjet

LONDËR


Liderët e Britanisë dhe Rusisë, Tony Blair dhe Vlladimir Putin, gjatë bisedimeve në Londër kanë thënë se vendet e tyre synojnë të formojnë një grup punues për luftimin e terrorizmit global.
Blair ka bërë thirrje në konferencën e përbashkët për shtyp me Putinin për lidhje më të ngushta midis Rusisë dhe Aleancës së NATO-s.
XS
SM
MD
LG