Ndërlidhjet

NJU JORK


Prefekti i Nju Jorkut, Rudolph Giuliani është zgjedhur nga magazina Tajm personi i vitit për lidership, duke ndihmuar policinë e Nju Jorkut pas sulmeve shkatërruese terroriste në Qendrën Botërore të Tregtisë në 11 shtator.
Në uebsajtin e kësaj magazine, lexuesit kanë fiksuar Osama bin Ladenin si të zgjedhurin e tyre të parë për person më me ndikim të vitit, dhe pas tij vjen George Bush.
Giuliani ndahet nga zyra e prefektit të Nju Jorkut muajin e ardhëshëm pasi shërbeu dy mandate.
XS
SM
MD
LG