Ndërlidhjet

KABUL


Qeveria e re e Aganistanit është dakorduar që fushata e bombardimeve e aviacionit amerikan dhe sulmet nga toka duhet të vazhdojnë derisa të eliminohen xhepat e fundit të rrezistencës së terroristëve të al Kaidës dhe të talibanëve.
Pentagoni tha ditë më parë se nuk përjashton vazhdimin e bombardimeve atje, edhe nëse qeveria e Kabulit do të kërkonte ndërprjen, kurse presidenti George Bush ka thënë se pret që trupat e Shteteve të Bashkuara të mbesin në Afganistan “një periudhë bukur të gjatë”, pa sugjeruar ndonjë afat për tërheqje.
XS
SM
MD
LG