Ndërlidhjet

DAKA


Me ndalesën në Bangladesh, kryeministri britanik, Toni Bler nisi turneun pesë ditësh në Azinë Jugore, që ka për qëllim zbutjen e tensioneve mes Indisë dhe Pakistanit. Duke folur para ngjitjes në aeroplan, Bler i cilësoi raportet mes dy fqinjëve aziatikë, si “potencialisht serioze”. Vizita e kryeministrit britanik në kryeqytetin e Bangladeshit, është pritur me protesta nga banorët myslimanë të atjeshëm.
XS
SM
MD
LG