Ndërlidhjet

BAGDAD


Presidenti i Irakut, Sadam Hussein është zotuar se çfarëdo sulmi i jashtëm kundër vendit të tij do të mposhtej nga “armata krenare, besnike dhe e pamposhtur e Irakut”, siç e ka portretuar ai në fjalimin me rastin e Ditës së armatës.
Sadam Husein e ka quajtur armatën e tij edhe armatë e Palestinës dhe ka lavdëruar njëherit kryengritjen palestineze kundër Izraelit duke thënë se “palestinezët luftojnë agresionin Cionist dhe aleatin e tij, Shtetet e Bashkuara”.
XS
SM
MD
LG