Ndërlidhjet

JERUSALEM


Gjatë sulmit të militantëve palestinezë kundër një postblloku ushtarak izraelit në jug të Brezit të Gazës janë vrarë katër ushtarë izraelitë dhe dy palestinezët e armatosur, njoftojnë zyrtarët e armatës izraelite.
Në Bejrut, udhëheqësi i Byrosë politike, Khaled Meshal tha se brigada e Qassamit, krahut ushtarak të grupit militant palestinez, Hamasit, ka bërë sulmin.
Qeveria izraelite tha se incidenti dëshmon se Autoriteti palestinez ka dështuar të mposhtë militantët.
XS
SM
MD
LG