Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Një zyrtar anonim i administratës promoskovite në Çeçeni thotë se forcat ruse kanë filluar të bombardojnë nga ajri rajonet Itum Kale, Nozhai Yourt dhe Vedeno, kurse artileria është përdorur në katër distrikte tjera të Çeçenisë.
Ai ka thënë se pesë ushtarë dhe policë federalë janë vrarë kurse pesë të tjerë janë plagosur në luftime apo shpërthime minash.
XS
SM
MD
LG