Ndërlidhjet

JERUZALEM


Para nisjes për në Uashington ku pritet të takohet nesër me presidentin amerikan George Bush, kryeministri izraelit Ariel Sharon, përsëriti se Jaser Arafat është i parëndësishëm për procesin e paqes.
Ndërkohë, ministri izraelit i mbrojtjes, Benxhamin Ben Elizer, i cili aktualisht gjendet në Shtetet e Bashkuara, u ka bërë thirrje autoriteteve amerikane që të anashkalojnë Arafatin dhe të vazhdojnë bisedimet me zyrtarë të tjerë palestinezë.
XS
SM
MD
LG